onsemi NCP1239KD65R2G
AC DC Controller Fixed Frequency Current Mode Controller Single Flyback 7-Pin SOIC T/R
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet29 페이지2년 전
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE, NOT REC (Last Updated: 2 days ago)
설명
Avnet Japan
Fixed Frequency Current Mode Controller for Flyback Converter with HV startup
Switching Controller, Current/voltage-mode, 70kHz Switching Freq-Max, PDSO7
AC to DC SwitchingConverter Flyback 65kHz T/R 7-Pin SOIC
65kHz 8.8V~35V SOP-7 AC-DC Controllers & Regulators ROHS
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
ON SEMICONDUCTOR,NCP1239KD65R2G
PWM CONTROLLER, 65KHZ, 0.5A, SOIC-7; Input Voltage: 35V; Output Voltage: -; Output Current: 500mA; Supply Voltage Min: -; Supply Voltage Max: -; Controller IC Case Style: SOIC; No. of Pins: 7Pins; Frequency: 65kHz; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)