onsemi NCP110AMX100TBG
LDO Regulator, 200 mA, Low Vin, Ultra-High PSRR 1V, Active Discharge
IHS
Datasheet17 페이지3년 전
Electro Sonic
onsemi
JRH Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-6.60%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
설명
90dB~55dB(100Hz~100kHz) 25¦ÌA Fixed 200mA 1 1V 1.1V 1V 5.5V 0.001%/mA(Typ) 0.02(Typ) XDFN-4
Fixed Positive LDO Regulator, 1V, DSMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, EXTREMELY THIN PROFILE4
Compliant Fixed 200 mA 1 V Production (Last Updated: 2 years ago) 1 ACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
LDO Regulator Pos 1V 0.2A 4-Pin XDFN EP T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 5.5V 200mA -40C~125C TJ
ON SEMICONDUCTOR,NCP110AMX100TBG
Ldo, Fixed, 1V, 0.2A, -40 To 125Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:1.1V; Input Voltage Max:5.5V; Fixed Output Voltage Nom.:1V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:200Ma; Dropout Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP110AMX100TBG