onsemi NCP110AFCT100T2G
LDO Regulator, 200 mA, Low Vin, Ultra-High PSRR 1.0V, Active Discharge
IHS
Datasheet17 페이지2년 전
Master Electronics
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-22.79%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2018-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
설명
90dB~55dB(100Hz~100kHz) 25¦ÌA Fixed 200mA 1 1V 1.1V 1V 5.5V 0.001%/mA(Typ) 0.02(Typ)
Active Positive Fixed Enable voltage regulator linear -40C~125C TJ 200mA 5.5V
LDO Regulator Pos 1V 200mA 4-Pin WLCSP T/R
Avnet Japan
Fixed Positive LDO Regulator, 1V
ON SEMICONDUCTOR NCP110AFCT100T2G
IC REG LINEAR 1V 200MA 4-WLCSP
Ldo, Fixed, 1V, 0.2A, -40 To 125Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:1.1V; Input Voltage Max:5.5V; Fixed Output Voltage Nom.:1V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:200Ma; Dropout Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP110AFCT100T2G