onsemi NC7SV125P5X
1 24mA 0.9V~3.6V 24mA 1 SC-88A Buffer/Driver/Transceiver ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지4년 전
Datasheet9 페이지22년 전
Upverter
JRH Electronics
element14 APAC
onsemi
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-26.65%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
7SV04 EAR99 7SV Tape & Reel (TR) logic gate circuit 2.3ns @ 3V 30pF 1mm 24mA 24mA 3.6V
NC7SP14 Series 3.6 V TinyLogic ULP Inverter with Schmitt Trigger Input - SC-70-5
9.2ns@ 3.3V,30pF 1 1 900mV 3.6V 2.6mA Inverter TinyLogic ULP 2.6mA SC-70-5 , 2mm*1.25mm*1mm
설명
Buffer/Line Driver 1-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 5-Pin SC-70 T/R
900nA 1 1 1 1 900mV 3.6V 24mA Buffer,Non-Inverting 24mA SC-70-5 , 2mm*1.25mm*1.1mm
7SV125 Tape & Reel (TR) 2004 Tin (Sn) logic buffer 24mA 24mA 16.4ns 900mum 1.2V
IC, NC7SV, SMD; Logic Device Type:Buffer, Non Inverting; Supply Voltage Range:900mV to 3.6V; Logic Case Style:SC-70; No. of Pins:5; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Base Number:7125; Logic IC Base Number:7125; Logic IC Family:7SV; Logic IC Function:High Speed Buffer; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SC-70; Supply Voltage:3.6V; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:0.9V; Termination Type:SMD
The NC7SV125 is a single buffer with 3-STATE output from Fairchild's Ultra Low Power-A (ULP-A) Series of TinyLogic®. ULP-A is ideal for applications that require extreme high speed, high drive and low power. This product is designed for wide low voltage operating range (0.9V to 3.6V VCC) and applications that require more drive and speed than the TinyLogic ULP series, but still offer best in class low power operation. The NC7SV125 is uniquely designed for optimized power and speed, and is fabricated with an advanced CMOS technology to achieve high-speed operation while maintaining low CMOS power dissipation.