onsemi MBR60H100CTG
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet8 페이지8년 전
Upverter
Master Electronics
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.88%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2005-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Rectifier Diode Schottky 45V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube / DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 35V V(RRM), Silicon, TO-220AB
설명
Schottky Barrier Rectifier, H-Series, 100 V, 60 A
Rectifier Diode Schottky 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Enhanced Schottky rectifiers with lower Vf higher surge and lower Ir parameters
Diode Schottky 100V 60A SWITCHMODE TO220
DIODE, SCHOTTKY, 60A, 100V, TO-220; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 100V; Forward Current If(AV): 60A; Diode Configuration: Dual Common Cathode; Diode Case Style: TO-220; No. of Pins: 3Pins; Forward Voltage VF Max: 980mV;