onsemi FGH20N60SFDTU-F085
Trans IGBT Chip N-CH 600V 40A 165000mW Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet0 페이지0년 전
Farnell
Fairchild Semiconductor
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2015-05-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-29
LTD Date2022-01-29
관련 부품
600V UltraFast 8-60 kHz Copack IGBT in a TO-247AC package, TO247COPAK-3, RoHS
IRGP20B60PDPbF Series 600 V 22 A N-Channel UltraFast IGBT - TO-247AC
IGBT 600V 40A 160W TO247AD / Trans IGBT Chip N-CH 600V 40A 160000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
STMicroelectronicsSTGW19NC60HD
19 A, 600 V, very fast IGBT with Ultrafast diode
STMicroelectronicsSTGW20V60F
Trench gate field-stop IGBT, V series 600 V, 20 A very high speed
TO-247, COMP, N-CH 600V SMPS II SERIES IGBT W/STEALTH DIODE
설명
IGBT, 600V, 20A, 1.9V, TO-247 FIELD STOP;
IGBT FIELD STOP 600V 40A TO247-3