Omron Z-15GW2A55-B5V
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 15A, 14VDC, 4mm, Screw Terminal, Hinge Roller Lever Actuator, Panel Mount
Production
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet28 페이지10년 전
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.47%
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2010-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2014-03-31
LTD Date2014-03-31
관련 부품
OMRON LIMIT SWITCH, SNAP ACTION N.O./N.C. SPDT ROLLER PLUNGER SCREW 15A 500VAC 250VDC
Snap Action Switch N.O./N.C. SPDT Cross Roller Plunger Screw 15A 500VAC Screw Mount
Snap-Action Switch 1-(1) SPDT 15A 250VAC Short Roller Lever, Screw Terminal M4 Z-15GW22-B
Honeywell11SM38
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger Screw 5A 250VAC 30VDC 1.39N Screw Mount
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 5A, 30VDC, 6mm, Screw Terminal, Short Roller Lever Actuator, Panel Mount
PanasonicAZH1021
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Top Roller Lever Screw 5A 250VAC 250VDC 2.45N Linear Screw Mount
설명
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 1.27N Screw Mount Screw
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
General purpose basic switch, hinge roller lever, SPDT, 15 A, drip proof, screw terminals with terminal cover
Basic / Snap Action Switches BASIC SWITCH
MICROSWITCH, SPDT, 15A, 250VAC, SCREW ROHS COMPLIANT: YES