Omron Z-15GQ22A55-B5V
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 15A, 14VDC, 5.38mm, Screw Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet28 페이지10년 전
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+6.35%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
OMRON LIMIT SWITCH, SNAP ACTION N.O./N.C. SPDT ROLLER PLUNGER SCREW 15A 500VAC 250VDC
Snap Action Switch N.O./N.C. SPDT Cross Roller Plunger Screw 15A 500VAC Screw Mount
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 15A 14VDC 2.4mm PANEL MOUNT
Honeywell11SM38
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger Screw 5A 250VAC 30VDC 1.39N Screw Mount
PanasonicAZH1021
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Top Roller Lever Screw 5A 250VAC 250VDC 2.45N Linear Screw Mount
PanasonicAZH2031
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 5A, 30VDC, 4.5mm, Connector Terminal, Push Plunger Actuator, Panel Mount
설명
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Roller Plunger Screw 15A 250VAC 250VDC 5.3N Panel Mount/Screw Mount
IP00 SNAP ACTION LIMIT SWITCH, PLUNGER, THERMOSETTING RESIN, NO/NC, 500V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
MICROSWITCH, ROLLER LEVER SPDT 15A 250V; Microswitch Type:Standard; Microswitch Actuator:Roller Lever; Contact Configuration:SPDT; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:15A; Contact Voltage DC Nom:250V; Product Range:Z Series RoHS Compliant: Yes