Omron V-10G-2C24-K
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet16 페이지21년 전
Sager Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
Switch Snap Action N.O. SPST Simulated Roller Lever 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 5A 250VAC 250VDC 0.49N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPST-NC Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
설명
Snap Acting/Limit Switch SPST Momentary 10A
Snap Acting/Limit Switch, SPST, Momentary, 10A, 8VDC, 2.5mm, Quick Connect Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 10A 250V