Omron G7L-2A-P-CB-DC24
Electromechanical Relay DPST-NO 20A 24VDC 303Ohm Through Hole
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet18 페이지23년 전
Omron
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+27.98%
Introduction Date2000-01-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Electromechanical Relay DPST-NO 25A 24VDC 303Ohm Bracket Mount
Relay; E-mech; Gen Purp; Dpst-no; Cur-rtg 25A; Ctrl-v 24DC; Vol-rtg 250AC; Bracket Mnt
Electromechanical Relay 24VDC 303Ohm 25A DPST-NO (68.5x34.5x49)mm Bracket General Purpose Relay
Schneider Electric725BXXSC3ML-24D
Power Relay Electromechanical 24VDC 25A DPST-NO DIN Rail/Panel Mount 725 Series
TE Connectivity3-1608065-3
Power Relay 24VDC 20A DPST-NO(38.74x39.62x57.15)mm PlainCase
설명
RELAY, E-MECH, DPST-NO, CTRL-V 24DC,20A,250VAC, PCB MOUNT, THRU-HOLE, G7L SERIES
Power Relay 24VDC 20A DPST-NO(52.5mm 33.5mm 47mm) THT
24V AgSnIn 20A Normal Open:2A(DPST-Normal Open) Plugin Power Relays ROHS
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 0.079A (Coil), 24VDC (Coil), 1900mW (Coil), DC Input, AC Output, Surface Mount-Straight
POWER RELAY DPST-NO 24VDC, 20A, PC BOARD; POWER RELAY DPST-NO 24VDC, 20A, PC BOARD; Contact Configuration:DPST-NO; Coil Resistance:303ohm; Relay Mounting:Through Hole; Carry Current:20A; Coil Current:79mA; Coil Type:DC; Coil Voltage DC Max:24V; Coil Voltage VDC Nom:24V
Relay, Dpst-No, 277Vac, 25A; Contact Configuration:Dpst-No; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:25A; Product Range:G7L Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G7L-2A-P-CB-DC24