Omron G6C-2117P-US-DC24
Power Relay, Spst-No/Nc, 24Vdc, 8A, Tht Rohs Compliant: Yes |Omron G6C-2117P-US DC24
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet11 페이지10년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+15.39%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Omron G6B-1174P-US-DC24 Power Relay 24VDC 8A SPST thru-hole Mount
Electromechanical Relay SPST-NO 8A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
Electromechanical Relay SPST-NO/SPST-NC 8A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
PanasonicADW1124TW
SPST THROUGH HOLE LATCHING RELAY, 24V DC FOR USE IN GENERAL PURPOSE APPLICATIONS
TE Connectivity8-1393224-2
TE Connectivity RY531024 Relay 1 Form A SPST Momentary Power Signal Relay
TE Connectivity1-1393224-2
Electromechanical Relay 24VDC 2.35KOhm 8A SPST-NO
설명
Silver Alloy() 24V 8A 1A+1B(SPST-NO+SPST-NC) Plugin,14.9x19.9mm Power Relays ROHS
POWER/SIGNAL RELAY SPST MOMENTARY 0.008A (COIL) 24VDC (COIL) 200mW (COIL) 8A (CONTACT) 30VDC (CONTACT) THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT
Power/Signal Relay, 1 Form A,b, SPST, Momentary, 0.008A (Coil), 38.4VDC (Coil), 200mW (Coil), 8A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
RELAY, 1NO, 1NC, 250VAC, 30VDC, 8A; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:8A; Product Range:-; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay