Omron D3V-16-1C25
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 16A, 8VDC, 2.2mm, Quick Connect Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet12 페이지10년 전
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+43.72%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2007-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
HoneywellV7-7B17D8-201
Switch, Miniature, Basic, SPDT, Roller Lever, 0.81 Inches, QC 0.187 Inches
HoneywellV7-1B17D8
Switch Snap Action SPDT Plunger Quick Connect 11A 277VAC 250VDC 1.47N Screw Mount
HoneywellV7-1B17D8-048
Switch Snap Action SPDT Lever Quick Connect 11A 277VAC 250VDC 0.49N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC Screw Mount
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 16A 8VDC 2.4mm PANEL MOUNT
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Long Hinge Lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC 0.69N Screw Mount
설명
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V / Switch SPDT Chassis Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 16A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
MICROSWITCH, SPDT, 16A, PIN PLUNGER; Microswitch Type: Miniature; Microswitch Actuator: Pin Plunger; Contact Configuration: SPDT; Switch Terminals: Quick Connect, Solder; Contact Current Max: 16A; Contact Voltage DC Nom: -; Pr