Omron D3V-11G6-1C25-K
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever Quick Connect 11A 250VAC 250VDC Screw Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet12 페이지10년 전
Omron
Farnell
Electro Sonic
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+161%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2015-08-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-06-30
관련 부품
OmronSSG-5T
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 250VDC 1.5N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 5A 125VAC 14VDC 0.6N Screw Mount
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 5A 14VDC 1.8mm PANEL MOUNT
설명
SWITCH, BASIC, HINGE ROLLER LEVER, 11 A, 250 VAC, SPDT, 1.96 N, 37.8 MM, D3V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
On-Mom SPDT 1.25N 1.6mm 10000000Cycles 200000Cycles 11A 4¡ã 29.4mm*15.9mm
MICRO SWITCH, ROLLER LEVER SPDT 11A 250V
Microswitch, Roller Lever Spdt 11A 250V; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Hinge Roller Lever; Contact Configuration:Spdt; Switch Terminals:Quick Connect; Contact Current Max:11A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components D3V-11G6-1C25-K