Omron A22EL-M-24A-01
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet18 페이지17년 전
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow.cn
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-38.42%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2005-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
관련 부품
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 10A, 240VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Switch Emergency Stop N.C. SPST Mushroom Button 10A 240VAC 24VDC Screw Panel Mount
설명
Switch Emergency Stop N.C. SPST Mushroom Button 10A 440VAC 380VDC Screw Panel Mount
Emergency stop switch, 24 VAC/DC illuminated, 40 mm dia., push-lock/turn-reset, SPST-NC, IP65
Electromechanical Switch Emergency Stop Switch N.C. SPST 10A
Switches - 22mm Emergency Stop SPST-NC 24VAC ILLUM Push-lock turn-reset
Emergency Stop Sw, Spst-Nc, 110V, Screw; Contact Configuration:Spst-Nc; Switch Operation:Pushlock Turn Reset; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Ac Nom:110V; Contact Voltage Dc Nom:24V; Pushbutton Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation A22ELM24A01