Omron A16L-ARA-12-2
Pushbutton Switch, DPDT, Alternate, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet28 페이지20년 전
X-ON
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.33
Introduction Date2009-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-06-30
관련 부품
NKK SwitchesUB26KKW015C-CC
Pushbutton Switch, DPDT, On-on, Latched, 5A, 30VDC, 8 PCB Hole Cnt, Solder Terminal, Panel Mount
NKK SwitchesUB226KKW016CF-2B
Pushbutton Switch, DPDT, On-on, Alternate, 5A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
NKK SwitchesUB16KKW01N-C
Pushbutton Switch, SPDT, On-on, Momentary, 5A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Switch, Pushbutton;DPDT, On Off;5A 125VAC;24V LED;Rectangular guard;Red
Switch, Pushbutton, Illuminated, DPDT, LED, 24V, SQUARE GUARD, RED, ALTERNATE
설명
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT ALT SQ 12V RED IP40 LED Illuminated
Pushbutton; Illuminated; A16 Series; IP40 SQ RED ALT 12V DPDT
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
Il Pb Ip40 Sq Red Alt 12V Dpdt |Omron Electronic Components A16LARA122