Ohmite WNB10RFE
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지6년 전
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
OhmiteWNC10RFET
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWNC10RFE
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10Ohm, 1% +/-Tol, 50Ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWHA10RFET
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.5W, 10ohm, 2.2361V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 9.09ohm, 3.015V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 9.5ohm, 3.0822V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.1623V, 1% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
WN SERIES CERAMIC AXIAL WIREWOUND RESISTOR 10OHMS 1% 1W +/-50PPM/DEGC
Res Wirewound 10 Ohm 1% 1W ±20ppm/°C Conformal AXL
1W Mini Molded 10 Ohm 1% Ni Rohs Compliant: Yes |Ohmite WNB10RFE