NXP Semiconductors S9S12P64J0MFT
16-bit MCU, S12 core, 64KB Flash, 32MHz, -40/+125degC, Automotive Qualified, QFN 48
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet566 페이지12년 전
IHS
_legacy Avnet
Augswan
Freescale Semiconductor
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.20
Introduction Date2009-07-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
NXP SemiconductorsS9S12P32J0VFT
16-bit MCU, S12 core, 32KB Flash, 32MHz, -40/+105degC, Automotive Qualified, QFN 48
NXP SemiconductorsS9S12P128J0MFT
16-bit MCU, S12 core, 128KB Flash, 32MHz, -40/+125degC, Automotive Qualified, QFN 48
NXP SemiconductorsS9S12P96J0MFT
16-bit MCU, S12 core, 96KB Flash, 32MHz, -40/+125degC, Automotive Qualified, QFN 48
설명
16 Bit Microcontroller, S12 Family S12P Series Microcontrollers, S12, 16 bit, 32 MHz, 64 KB
MCU 16-bit HCS12 HCS12 CISC 64KB Flash 5V 48-Pin QFN EP Tray
Microcontroller, 16-Bit, FLASH, CPU12 CPU, 64MHz, PQCC48