NXP Semiconductors PZU5.6DB2,115
Diode Zener Dual Parallel 5.61V 2% 275mW Automotive 5-Pin TSSOP T/R
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet13 페이지18년 전
Datasheet12 페이지18년 전
Nexperia
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2008-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-06-30
LTD Date2016-12-31
관련 부품
NXP SemiconductorsPZU3.0DB2,115
NOW NEXPERIA PZU3.0DB2 - ZENER DIODE, 3V V(Z), 4.07%, 0.25W, SILICON, UNIDIRECTIONAL, UMT5
NXP SemiconductorsPZU14DB2,115
Zener Diode Dual Parallel 14V 2% 10Ohm 275mW Automotive 5-Pin TSSOP T/R
NexperiaPZU12DB2,115
Diode Zener Dual Parallel 11.99V 2% 275mW Automotive 5-Pin TSSOP T/R
NexperiaPZU15DB2,115
Diode Zener Dual Parallel 14.66V 2% 275mW Automotive 5-Pin TSSOP T/R
설명
Zener Diode, 5.6V V(Z), 2.14%, 0.25W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Array Dual 5.6V 40W 5-Pin SC-88A
2% 10¦ÌA 5.6V 40¦¸ 275mW parallel TSSOP-5