NXP Semiconductors MKV31F512VLL12
Kinetis KV31: 120MHz Cortex-M4F Real-time Control MCU, 512KB Flash, 96KB SRAM, 100-LQFP
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
LCSC
Datasheet67 페이지5년 전
IHS
SHENGYU ELECTRONICS
Freescale Semiconductor
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+3.77%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2014-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
NXP SemiconductorsMK22FN512VLL12
MCU 32-bit Kinetis K22 ARM Cortex M4 RISC 512KB Flash 2.5V/3.3V 100-Pin LQFP
NXP SemiconductorsMK10DN512VLL10
MCU 32-bit Kinetis K10 ARM Cortex M4 RISC 512KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
NXP SemiconductorsMK10DN512ZVLL10
Kinetis K10: 100MHz Cortex-M4 Performance MCU, 512KB Flash, 128KB SRAM, 100-LQFP
MicrochipATSAM4S8CA-AU
MCU 32-bit SAM4S ARM Cortex M4 RISC 512KB Flash 1.2V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
MicrochipATSAM4E8CA-AU
MCU 32-bit SAM4E ARM Cortex M4 DSP/RISC/Thumb-2 512KB Flash 1.2/3.3V 100-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F205VET6
High-performance ARM Cortex-M3 MCU with 512 Kbytes Flash, 120 MHz CPU, ART Accelerator
설명
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M4F CPU, 120MHz, CMOS, PQFP100
MCU 32-bit KV3x ARM Cortex M4 RISC 512KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V Tray
ARM MCU, Kinetis V Series, Motor Control, Kinetis V Family KV3x Series Microcontrollers
Kinetis KV Series 512 kB Flash 96 kB RAM SMT 32-Bit Microcontroller - LQFP-100
MCU, 32BIT, CORTEX-M4, 120MHZ, LQFP-100
KINETIS V 32-BIT MCU, ARM CORTEX-M4 CORE, 512KB FLASH, 120MH
MCU, 32BIT, CORTEX-M4, 120MHZ, LQFP-100; Product Range: KinetisV Family KV3x Series Microcontrollers; Architecture: ARM Cortex-M4; No. of Bits: 32bit; CPU Speed: 120MHz; Program Memory Size: 512KB; RAM Memory Size: 96KB; No.