NXP Semiconductors MKL36Z256VLH4
MCU 32-bit KL3x ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet64 페이지11년 전
Datasheet59 페이지12년 전
Farnell
Augswan
Future Electronics
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2013-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
NXP SemiconductorsMKL43Z256VLH4
MCU 32-bit Kinetis KL4x ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP
NXP SemiconductorsMKL27Z256VLH4
MCU 32-bit Kinetis KL2x ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP
NXP SemiconductorsMKL46Z256VLH4
MCU 32-bit KL4x ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F091RCT6
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 48MHz, CMOS, PQFP64
STMicroelectronicsSTM32F101RCT6
Mainstream Access line, ARM Cortex-M3 MCU with 256 Kbytes Flash, 36 MHz CPU
STMicroelectronicsSTM32F101RCT6TR
설명
Kinetis KL36: 48MHz Cortex-M0+ Ultra-Low Power MCU, 256KB Flash, 32KB SRAM, Segment LCD, 64-LQFP
KINETIS L 32-BIT MCU, ARM CORTEX-M0+ CORE, 256KB FLASH, 48MH
IC, MCU, CORTEX M0+, 48MHZ, 64LQFP
ARM Microcontrollers - MCU Cortex M0+ Core,Flex USB
Product Range:kinetis Arm Cortex-M0+ Microcontrollers; Architecture:arm Cortex-M0+; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:48Mhz; Program Memory Size:256Kb; Ram Memory Size:32Kb; No. Of Pins:64Pins; Mcu Case Style:lqfp; No. Of I/o S:54I/o S Rohs Compliant: Yes
IC, MCU, CORTEX M0+, 48MHZ, 64LQFP; Controller Family/Series:(ARM Cortex - M0+) Kinetis KL3; Core Size:32bit; No. of I/O's:54; Supply Voltage Min:1.71V; Supply Voltage Max:3.6V; Digital IC Case Style:LQFP; No. of Pins:64; Program Memory Size:256KB; RAM Memory Size:32KB; CPU Speed:48MHz; Peripherals:ADC, Comparator, DAC, DMA, RTC; Embedded Interface Type:I2C, SPI, UART; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)