NXP Semiconductors MC68LC040RC40A
MPU M68000 RISC 32-Bit HCMOS 40MHz 179-Pin PGA Tray
Obsolete
데이터시트
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet450 페이지28년 전
Augswan
_legacy Avnet
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date1990-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-10-11
LTD Date2014-10-11
관련 부품
NXP SemiconductorsMC68EC040RC40A
NXP SemiconductorsMC68EC040RC25A
MPU M68000 RISC 32-Bit HCMOS 25MHz 179-Pin PGA Tray
NXP SemiconductorsMC68EC040FE33A
MPU M68000 RISC 32-Bit HCMOS 33MHz 184-Pin CQFP Tray
설명
RISC Microprocessor, 32-Bit, 40MHz, CMOS, PPGA179
Microprocessors - MPU 32B W/ CACHE MMU
IC MPU M680X0 40MHZ 179PGA