NXP Semiconductors BZV55-B8V2
Diode Zener Single 8.2V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet13 페이지15년 전
Datasheet8 페이지0년 전
Datasheet14 페이지25년 전
Datasheet7 페이지25년 전
Introduction Date1991-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NexperiaBZV55-B12
VOLTAGE REGULATOR DIODE Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.4W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 15V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
DIODE ZENER 20V 300MW SOD323 / Zener Diode 20 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Diodes Inc.MMSZ5243B-7-F
Zener Diode Single 13V 5% 13Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R / DIODE ZENER 13V 500MW SOD123
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 6.8V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5240BQ-7-F
Zener Diode, 10V, 0.37W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5240BQ-7-F
설명
Zener Diode, 8.2V V(Z), 2%, 0.5W, Unidirectional
Zener diode SOD-80 8.2V 500mW
8.2 V 0.4 W SILICON UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE