NorComp 172-037-112R911
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, 0.108 inch Pitch, Solder Terminal, #4-40
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지0년 전
Farnell
Factory Futures
DigiKey
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2014-03-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE Connectivity747843-4
RA Through Hold 37 MSFL PLUG 318 (IN FM BL) Conn D-Submin PIN 37 POS 2.75mm Solder
TE Connectivity3-1634221-2
AMPLIMITE HDP-20 SERIES,37 WAY MOUNT PCB D-SUB CONN PLUG,2.77MM PITCH
HARTING Elektronik09654616712
D Sub Connector, D Sub PCB Connectors, DC, Plug, 37, Metal, Solder RoHS Compliant: Yes
D Sub Connector, DB37, Standard, Plug, TS, 37 Contacts, DC, Solder
D Sub Connector, DB37, Standard, Plug, SD, 37 Contacts, DC, Solder
Conn D-Subminiature PIN 37 POS 2.76mm Solder ST Thru-Hole 37 Terminal 1 Port
설명
CONN D-SUB PLG 37POS PNL MT SLDR
CONN D-SUB PLUG 37P PNL MNT SLDR
D Sub Connector, Plug, 37Pos; D Sub Connector Type:Standard; Gender:Plug; Product Range:172 M Series; No. Of Contacts:37Contacts; D Sub Shell Size:Dc; Contact Termination Type:Solder; Connector Mounting:Through Hole Mount Rohs Compliant: Yes |Norcomp 172-037-112R911