Nichicon UVR2D331MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 200V 330muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
TME
Future Electronics
DigiKey
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NichiconUVR2C331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKMH251VNN331MQ30T
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier381LQ331M250H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 250V 330muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicEETHC2E331BA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVR2E331MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 250V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConESMG251ELL331MP40S
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (22 X 40mm) Radial 10mm 1060mA 2000h 85°C Bulk
설명
330uF 200V 卤20% 1.13A@120Hz Plugin,D20xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
VR Series 330 uF 200 V 85°C Ø20 x 40 mm LS=10mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount