Nichicon UPW1A181MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 180muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지6년 전
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
관련 부품
NichiconUPM1A181MED
180uF 10V 卤20% 290mA@10kHz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
180uF 10V 卤20% 290mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Wurth Elektronik860010273008
Aluminium Electrolytic Capacitor, WCAP-ATG8 Series, 180 F, 20%, 10 V, 6.3 mm, Radial Leaded
NichiconUPJ1A181MED
UPJ Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 180muF 10V
United Chemi-ConELXY100ELL181MFB5D
Cap Aluminum Lytic 180uF 10V 20% (6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 273mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1A181
Cap Aluminum 180uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 290mA 1000h 105°C Bulk
설명
180uF 10V 卤20% 290mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 180UF,
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 180UF, 10V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PW Series; Capacitance:180 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:10V; Diameter:6.3mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; ESR:0.5ohm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 180Uf, 10V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:180Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:0.5Ohm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW1A181MED1TD