Nichicon UKL0J152MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 6.3V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Nichicon SCT
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
관련 부품
NichiconUPS0J152MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPJ0J152MPD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
1500uF 6.3V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFM0J152
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 16V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
설명
1500uF 6.3V 卤20% 910mA@120Hz Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
1.5mF 6.3V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.0465A@ 10 kHz,910mA@ 120Hz ,D12.5xL25mm 12.5mm*25mm*26.5mm
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL
Low Leakage Current Lead Type, 1500 μ F, 6.3 V, RoHS