KYOCERA AVX UKA1A471MPD1TD
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 470muF 10V
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet1 페이지14년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+5.01%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
관련 부품
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConESMG100ELL471MF11D
SMG Series 10 V 470 uF Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconURS1A471MPD
Capacitor Aluminum 470uF 10VDC 20% 8 X 9mm RDL 3.5mm 360mA 2000 hr Bulk
Wurth Elektronik860020273011
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConESMQ100ELL471MF11D
470uF 10V ±20% 350mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
설명
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 11.5mm) Radial 2.5mm 280mA 2000h 105C Automotive Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKA1A471MPD1TD