Nichicon UCY2G470MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet6 페이지3년 전
IHS
Farnell
Burklin Elektronik
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+899%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 450V 47muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXJ451ELL470ML25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ421ELL470ML25S
Cap Aluminum 47uF 420V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXJ401ELL470ML20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
설명
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR- 400VOLTS, 47UF SM PACKAGE, HIGH RIPPLE, HI REL
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 520mA 10000h 105C Automotive Ammo
47uF 400V 卤20% 520mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Electrolytic capacitor; THT; 47uF; 400V; 105deg.C; 16x20; 20%; 100000h
UCY Series 400 V 47 uF Ø16 x 21.50 mm LS=7.5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Cap, Alu Elec, 47Uf, 400V, Radial Rohs Compliant: Yes |Nichicon UCY2G470MHD1TN