Nichicon PCF1A561MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 560uF 10VDC 20% (10 X 10mm) SMD 0.015 Ohm 4800mA 2000h 105C Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet3 페이지3년 전
Factory Futures
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-30.97%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConAPXA100ARA561MJC0G
Cap Aluminum Polymer 560uF 10V 20% (10 X 12.2mm) SMD 0.012 Ohm 5300mA 2000h 105°C T/R
Cap Aluminum Polymer 560uF 10VDC 20% (10 X 8mm) SMD 0.02 Ohm 3600mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXRPS0J561MCN1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 3333
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 2626
United Chemi-ConAPXA4R0ARA561MHC0G
Cap Aluminum Polymer 560uF 4V 20% (8 X 12mm) SMD 0.012 Ohm 4770mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXF6R3ARA561MH80G
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 7.7mm) SMD 0.009 Ohm 4500mA 15000h 105C T/R
설명
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR- POLYMER, 10VOLTS, 560UF, LOW ESR, HIGH RIPPLE
SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - 105 Degree 560UF 10V SMT CAN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 4141
CF Series Ø 10 x 10 mm 10 V 560 uF SMT Organic Conductive Polymer Capacitor
Capacitor Alum Elec, 560Uf, 10V, 20%, Smd; Capacitance:560Μf; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:15Ohm; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Mounting:Surface Mount; Product Diameter:10Mm; Product Height:10Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCF1A561MCL1GS