Nichicon LNC2W392MSEH
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900UF, 450V, 20%, Screw
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Farnell
Newark
Nichicon SCT
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConE37F501CPN392MF92M
Cap Aluminum Lytic 3900uF 500V 20% (89 X 92mm) Screw Terminal 0.025 Ohm 14200mA 5000h 85C
KYOCERA AVXLNU2H392MSEJ
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 500 V DC, NU SERIES 5000H 90 X 105MM
NichiconLNC2H392MSEH
Cap Aluminum Lytic 3900uF 500V 20% (76.2 X 120mm) Screw Terminal 19900mA 5000h 85C Bulk
KYOCERA AVXLNU2W392MSEH
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 450 V DC, NU SERIES 5000H 76.2 X 105MM
United Chemi-ConE37F401CPN392MDB7M
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 400V, Screw
United Chemi-ConELXR351LGC392MDD0M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF
설명
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LNC 450V 3900muF ±20% 3.000Dia 76.20mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
Cap Aluminum Lytic 3900uF 450V 20% (76.2 X 90mm) Bracket Mount Screw Terminal 17000mA 5000h 85C Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF, 450V, 20%, SCREW; Product Range:NC Series; Capacitance:3900 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:450V; Diameter:76.2mm; ESR:-; Height:90mm; Lead Spacing:31.8mm; No. of Pins:2
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 450V, 20%, Screw; Rango De Producto:Serie Nc; Capacidad:3900Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:76.2Mm; Resistencia Esr:-; Altura:90Mm; Espaciado De Cable:31.8Mm |Nichicon LNC2W392MSEH