NIC Components NMC0805X7R333K50TRPF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.033uF, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
3개월간의 트렌드:
-0.11%
Introduction Date2002-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Samsung Electro-MechanicsCL21B333KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.033 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
KYOCERA AVX08055C333KAT2A
50V 33nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX08055C333KAT4A
0805 33nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
100V 33nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
Cap Ceramic 0.033uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
NMC Series 0805 33 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitors; MLCC X7R Dielectric; Class II Semi-Stable TC
CERAMIC CAPACITOR 0805 ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 33nF 50V