NIC Components NACS101M6.3V5X5.5TR13F
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20%( 5 X 5.5mm) SMD 4.64 Ohm 47mA 2000h 85C T/R
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지5년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NIC ComponentsNACE101M4V5X5.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 4 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Can - SMD
NACEW Series 100 uF 16 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NACE Series 100 uF 6.3 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
설명
NACS Series 6.3 V 100 uF 5 x 5.5 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low Profile; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2121