NIC Components NACE101M10V6.3X5.5TR13F
NACE Series 10 V 100 uF ±20 % SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Future Electronics
NIC Components
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-89.26%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NACE Series 100 uF 6.3 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACE101M25V6.3X8TR13F
NACE Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACE101M4V5X5.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 4 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Can - SMD
Cornell DubilierAVS107M35F24T
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.2mm) SMD 2.3 Ohm 140mA 2000h 85°C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
설명
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 3.32 Ohm 76mA 2000h 85C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
Cap, 100Uf, 10V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):10V; Esr:3.32Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Nace Series; Product Diameter:6.3Mm Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACE101M10V6.3X5.5TR13F