유통업체에서 제공한 Nexperia PESD3V3S1UL,315에 대한 설명입니다.
PESD Series 20 V 300 pF SMT Uni-Directional ESD Protection Diode - SOD-882
20V 150W 5.2V 3.3V DFN1006-2 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 150W, 3.3V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
ESD Protection Device, 20 V, SOD-882, 2 Pins, 3.3 V, 300 pF, PESDxS1UL
ESD Suppressor TVS 30kV Automotive 2-Pin DFN T/R
150 W UNIDIRECTIONAL SILICON TVS DIODE
Unidirectional ESD protection diode
NEXPERIA - PESD3V3S1UL,315 - ESD-Schutzbaustein, AEC-Q101, 20 V, SOD-882, 2 Pin(s), 3.3 V, PESDxS1UL Series
TVS DIODE 3.3VWM 20VC DFN1006-2
DIODE ESD PROTECTION 3.3V SOD882
NOW NEXPERIA PESD3V3S1UL TRANS V
DIODE, AEC-Q101, 3.3V, SOD-882; Clamping Voltage Vc Max:20V; Diode Case Style:SOD-882; No. of Pins:2Pins; Operating Voltage:3.3V; Power Dissipation Pd:-; Product Range:PESDxS1UL Series; Automotive Qualification Standard: