Murata XRCGB40M000F4M00R0
Crystal Resonator 40MHz ±45ppm (Tol) ±40ppm (Stability) 6pF 100Ohm 4-Pin SMD T/R
IHS
Datasheet2 페이지4년 전
ODG (Origin Data Global)
Farnell
Ciiva
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-36.70%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
Introduction Date2010-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Hc49 Smd Mhz Quartz Xtal/Metal, +/-50Ppm @25C, +/-50Ppm (-20 To 70C), 20Pf |Txc 9C-36.000MBBK-T
Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 36MHz Nom
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 36MHz Nom
CRYSTAL, 36MHZ, 20PF, 5 X 3.2MM
설명
Crystal, Quartz, 40 MHz, SMD, 2mm x 1.6mm x 0.65mm, 40 ppm, 6 pF, 45 ppm, XRCGB_F_M
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD / 40 MHz ±45ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
XRCGB Series 40 MHz ±45 ppm 6 pF -30°C to 85 °C Surface Mount Crystal - SMD-4
4MHz, CAP CHIP TYPE CRYSTAL RESONATOR by LIQUID TIGHT PACKAGE for MHz BAND