Murata XRCGB40M000F0L00R0
Crystal Resonator 40MHz ±100ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 6pF 100Ohm 4-Pin SMD T/R
IHS
Datasheet3 페이지4년 전
Ciiva
Farnell
element14 APAC
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.65%
심벌풋프린트
다운로드
Introduction Date2010-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
Crystal, Quartz, 40 MHz, SMD, 2mm x 1.6mm x 0.65mm, 50 ppm, 6 pF, 100 ppm, XRCGB_F_L
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD / 40 MHz ±100ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
4MHz, CAP CHIP TYPE CRYSTAL RESONATOR by LIQUID TIGHT PACKAGE for MHz BAND
CRYSTAL RESONATOR, 40MHZ, 150PPM; Frequency:40MHz; Frequency Tolerance:± 100ppm; Frequency Stability:± 50ppm; Resonant Impedance:100ohm; Oscillator Mounting:SMD; No. of Pins:4; Operating Temperature Range:-30°C to +85°C; Crystal Case;RoHS Compliant: Yes