Murata XRCGB27M120F3M13R0
Crystal, Quartz, 27.12 MHz, SMD, 2mm x 1.6mm x 0.65mm, 40 ppm, 10 pF, 30 ppm, XRCGB_F_M
IHS
Datasheet3 페이지4년 전
Ciiva
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-48.38%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2018-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
Crystal 27.12MHz ±30ppm (Tol) ±40ppm (Stability) 10pF 60Ohm 4-Pin SMD T/R
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 27.12MHz Nom
CAP CHIP TYPE CRYSTAL RESONATOR by LIQUID TIGHT PACKAGE for MHz BAND
10pF ¡À30ppm ¡À40ppm 27.12MHz 60¦¸ 150¦ÌW SMD-2016-4P 2mm*1.6mm*700¦Ìm
XRCGB Series 27.12 MHz +/-40ppm Stab +/-30ppm Tol -30C 85C Crystals
CRYSTAL, 27.12MHZ, SMD, 2MM X 1.6MM;
2.0X1.6X0.65MM 27.12MHZ CRYSTAL