Murata NFM18PS474R0J3D
0.47 µF 6.3V 2 A 30mOhm 0603 (1608 Metric) Feed Through Capacitor 3 PC Pad
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14
Datasheet1 페이지13년 전
_legacy Avnet
Future Electronics
Arrow.cn
Ciiva
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+45.76%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
KYOCERA AVX06036D474MAT2A
0603 470 nF 6.3 V ±20 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C474M4PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0603
25V 470nF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
25V 470nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 0.47 uF 10 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
설명
470nF ¡À20% 1 6.3V 0603 1.6mm*800¦Ìm*600¦Ìm
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 6.3V, 2A, 3 Pin(s)
SMD EMI Filters/Chip Ferrite Beads SUPPRESSION FILTER
FILTER, SUPPRESSION, 0603, 0.47UF, 6.3V
FILTER, SUPPRESSION, 0603, 0.1UF, 16VDC; Capacitance:0.1µF; Voltage Rating, DC:16V; Capacitance Tolerance +:+20%; Capacitance Tolerance -:-20%; Case Style:0603 ;RoHS Compliant: Yes
FILTER, SUPPRESSION, 0603, 0.47UF, 6.3V; Filter Type:EMI; Current Rating:2A; Capacitance:0.47µF; Termination Type:SMD; Capacitance Tolerance +:+20%; Capacitance Tolerance -:-20%; Package / Case:0603; Voltage Rating V DC:6.3V