Murata LQW2BHN82NG03L
Inductor RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 40Q-Factor Air 320mA 420mOhm DCR 0805 Embossed T/R
데이터시트 및 문서
_legacy Avnet
Datasheet2 페이지15년 전
Datasheet3 페이지17년 전
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.082uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.42Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 34Q-Factor 250mA 600mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 82nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
설명
FIXED IND 82NH 320MA 0.42OHM SMD
INDUCTOR, 82NH, 1.1GHZ, 0.32A, 0805;
LQW2 Nonstandard 0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm 82nH