Murata LQM18NNR27K00D
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 1608/0603
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet4 페이지19년 전
Geoflip
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.05%
3D다운로드
TraceParts
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.27uH 10% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 0.05A 0.8Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENLK1608R27K-T
Ind Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 100mA 0603 T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 150mA 0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
TAIYO YUDENLK1005R27K-T
Ind Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 10Q-Factor Ferrite 25mA 0402 T/R
설명
Fixed Inductor 0603 270nH ±10% 50mA 800mΩ 136MHz 15@25MHz
Inductor General Purpose Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 50mA 800mOhm DCR 0603 Paper T/R
INDUCTOR, SHIELD, 270NH+/-10%, 0603; Inductance: 270nH; Product Range: -; DC Current Rating: 50mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.8ohm; Inductance Tole
INDUCTOR, 0603 CASE, SHIELD, 270NH±10%; Inductance:270nH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.8ohm; DC Current Rating:50mA; Q Factor:15; Self Resonant Frequency:136MHz; Q Test Frequency:25MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); DC Current Max:50mA; Inductance Measurement Frequency:25MHz; Inductor Type:Monolithic; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0603; Q @ Vr F:15; Q Factor @ Frequency:15 @ 25MHz; Resistance:0.8ohm; Resonant Frequency:136MHz; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%