Murata LQH43CN331K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 330uH 10% 1MHz Ferrite 0.1A 6.8Ohm DCR 1812 T/R
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet2 페이지18년 전
_legacy Avnet
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+33.63%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Ind General Purpose Chip Wirewound 330uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 85mA 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 330uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 70mA 15.99Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
TAIYO YUDENCBC2518T331K
Inductor PowerChip Wirewound 330uH 10% 796KHz Ferrite 0.09A 15.99Ohm DCR 1007 T/R
설명
LQH43C Series 1812 330 uH ±10 % 100 mA 6.8 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 1812 330µH ±10% 100mA 6.8Ω 3.6MHz -
INDUCTOR, 330UH, SHIELDED, 0.1A; Inductance: 330µH; Product Range: -; DC Current Rating: 100mA; High Frequency Inductor Case: 1812 [4532 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 6.8ohm; Inductance Toleranc
INDUCTOR, 1812 CASE, 330µH, 10%; Inductance:330µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:6.8ohm; DC Current Rating:100mA; Self Resonant Frequency:3.6MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1812; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); DC Current Max:100mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1812; Resistance:6.8ohm; Resonant Frequency:3.6MHz