Murata LQH31MN1R0K03L
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 3216/1206
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet3 페이지18년 전
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
TME
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
TAIYO YUDENLK16081R0K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.04A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
RF Choke Unshielded Wirewound 1uH 5.2KOhm 10% 10MHz Ferrite 0.18A 2.2Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
Ind Chip Wirewound 1uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 330mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.025A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
설명
Wirewound Inductor, 1 uH, 637 Milliohm, ± 10%, 100 MHz, 175 mA, 1206 [3216 Metric]
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 1uH 10% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 175mA 637mOhm DCR 1206 Embossed T/R
INDUCTOR, 1.0µH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 1µH; Product Range: LQH31MN_03 Series; DC Current Rating: 175mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Indu; Available until stocks are exhausted Alternative available
Choke Coil, 1 Uh 175Ma 0.49 Ohm 10% 100Mhz; Rango De Producto:Serie Lqh31Mn_03; Inductancia:1Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Caracasa Del Inductor Alta Frecuencia:1206 [Métrica 3216]; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:100Mhz |Murata LQH31MN1R0K03L