Murata Power Solutions NPH15S4815IC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Obsolete
가격 및 재고
Newark
Factory Futures
Ciiva
Farnell
관련 부품
Murata Power SolutionsNPH15S4805IC
Murata Power SolutionsNPH15S2415IC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15.1V 1A 15W 4-Pin Tube
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 3.4V 4.4A 15W 4-Pin Tube
Recom PowerRP15-2415SA
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 1 x1 1.6kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 1000
Recom PowerRP15-2415SF
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 1000
15W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' 2 x1 2kV reg 4:1; V. In: 18-75; V. Out: 12; mA. Out: 1250
설명
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 48Vin 15.1Vout 1A Isolated 15W
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2:1, 15 W, 1 Output, Fixed, 15.1 V, 1 A, Regulated, DIP
1-OUTPUT DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
DC/DC Converter; No. of Outputs:1; Output Voltage:15.1V; Output Current:1A; Power Rating:15W; Supply Voltage:48V; DC/DC Converter Mounting:PCB Through Hole; DC/DC Converter Type:Isolated; Input Voltage Max:75VDC ;RoHS Compliant: Yes
CONVERTER, DC/DC, 15W, 15V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:36V to 75V; Power Rating:15W; Output Voltage:15.1V; Output Current:1A; Approval Bodies:UL; Supply Voltage:48V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1.5kV; Efficiency:89%; External Depth:50.25mm; External Length / Height:10.25mm; External Width:25.25mm; Input Voltage:48VDC; Input Voltage Max:72VDC; Input Voltage Min:36VDC; Line Regulation:0.1%; Load Regulation:0.5%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:20W/m³; Weight:36g