Murata Power Solutions HB04U12S12QC
DC DC CONVERTER 12V 4W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 333mA 10.8V - 13.2V Input
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Factory Futures
Newark
Ciiva
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+218%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Murata Power SolutionsLME1209DC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.028A 0.25W 4-Pin PDIP
Murata Power SolutionsMEE1S1509DC
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 4-Pin DIP
6W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2:1; V. In: 9-18; V. Out: 12; mA. Out: 500
DC DC CONVERTER 12V 25W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 2A 36V - 75V Input
15W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' 2 x1 2kV reg 4:1; V. In: 18-75; V. Out: 12; mA. Out: 1250
Murata Power SolutionsUHE-12/2500-Q12-C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin Case C-32
설명
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Unregulated, DIP, 1:1, 4 W, 1 Output, 12 V
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 4W, Hybrid
DC/DC Power Supply Single-OUT 12V 0.333A 4W 5-Pin
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 4W 10.8-13.2VIN 12VOUT DC/DC
1 12V 13.2V 10.8V DIP-5 50.8mm*25.4mm*10.2mm
CONVERTER, DC/DC, 4W UNREG; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Power Rating:4W; Output Voltage:12V; Output Current:333mA; Supply Voltage:12V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:3kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:87%; External Depth:25.4mm; External Length / Height:10.16mm; External Width:50.8mm; Input Voltage Max:13.2V; Input Voltage Min:10.8V; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C