Multicomp MCMR04X56R0FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 56 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
IHS
Datasheet18 페이지12년 전
Farnell
3개월간의 트렌드:
-4.35%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0402FR-0756RL
RC Series 0402 0.063 W 56 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 56 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F56R
Res Thick Film 0402 56 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-1356RL
Res Thick Film 0402 56 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 51 Ohm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0402 51 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 56ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 56 Ohm, 62.5 Mw, 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X56R0FTL
RES, 56R, 1%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 56ohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Toleran