Multicomp MCMR04X561 JTL
Res General Purpose Thick Film 0402 560 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
IHS
Datasheet18 페이지12년 전
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0402JR-07560RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402JR-07560RL
Res Thick Film 0402 560 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 510 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0402 560 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-13560RL
RC Series 0402 0.063 W 560 Ohm ±5% ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 510 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 560ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 560 Ohm, 62.5 Mw, 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X561 JTL
RES, 560R, 5%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 560ohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Toler