Multicomp MCMR04X4421FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 4.42k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
IHS
Datasheet18 페이지12년 전
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.04%
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0402 4.42K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-074K42L
RC Series 0402 0.063 W 4.42 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAC0402FR-074K42L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 4420ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402F4K7
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/16W 0402 / 4.7 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
Yageo GroupRC0402FR-074K7L
Res General Purpose Thick Film 0402 4.7K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 4220ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4420ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcmr Series, 4.42 Kohm, 62.5 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X4421FTL
RES, 4K42, 1%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 4.42kohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tol