Multicomp MCMR04X2802FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 28k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
IHS
Datasheet18 페이지12년 전
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.62%
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Resistor Thick Film 0402 28K Ohm 1% 1/16W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 28K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 28000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0728KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 28kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F27K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 27000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0727KL
Res Thick Film 0402 27K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 28000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 28 Kohm, 62.5 Mw, 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X2802FTL
RES, 28K, 1%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 28kohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tolera