Mean Well XLG-100-L-AB
71~142V 350~1050mA, Constant Power LED Driver Adjustable, Dimmable IP67, Type HL, 100 Watts
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet9 페이지2년 전
JRH Electronics
Component Distributors Inc.
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-82.09%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
100W 700mA 71V to 142V Constant Power Mode LED Driver with Tunable Output Current and Dimming
PLC Q series;positioning module 4-axis;open collector output
Power supply; LED; dimming; 100W; 71-142V; 700mA; 100-305VAC; 142-431VDC; IP67
XLG-100-L-AB MEAN WELL LED AC-DC 100 Watt 71~142V/1050mA with Dimming + More!
100 W, Single Output, 71-142 VDC@0.70 A LED Lighting Metal AC-DC Power Supply
100 - 277Vac, 100W, 350 - 1050mA, 71-142V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
POWER SUPPLY, LED DRIVER, AC-DC, CONT CURRENT, 100W, 71-142V@350-1050MA
AC/DC LED Power Supply 100W Single 7-Pin
LED DRIVER/PSU, CONSTANT CURRENT/VOLTAGE ROHS COMPLIANT: YES
LED Driver (CP) 100W 350mA Linear (71-142) 100-305Vac PFC 0-10V, PWM, Resistance Dimming IP67 Metal Enclosure
100W 1 100V(AC) 305V(AC) 700mA 125mm*63mm*32mm
AC/DC LED Driver, 100 W, 142 VDC, 700 mA, Constant Current, Constant Voltage, 100 VAC to 305 VAC, XLG-100 Series
LED Driver 100W 1.05A 71 ... 142V IP67
SPS IP67 96W 71-142V/350-1050mA CP
100W CONSTANT POWER MODE LED DRI