Mean Well RPS-160-15
AC to DC Power Supply Open Frame Single Output 15 Volt 7.3 Amp 112.5 Watt
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
JRH Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-30.52%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Mean WellRPSG-160-15
AC/DC Open Frame Power Supply, Medical, Adjustable, Fixed, 1 Output, 112.5 W, 15 V, 7.3 A
Mean WellRPSG-160-12
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 9.1(Convection)A/12.9(Forced Air)A 159.8W Medical 18-Pin
Mean WellHRPG-150-15
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 150 W, 15 VDC, 10 A
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 1.5A 7.5W Medical 18-Pin Metal DIP SMD Tube
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 0.667A 10W Medical 18-Pin Metal DIP SMD Tube
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 0.2A 3W Medical 17-Pin Metal DIP SMD Tube
설명
PLC, FX3U Two-axis positioning module for stepper and servo motors (200 kHz)
O/P +15V10.3A; Medical PCB; AC/DC; Open PCB; Open Frame
AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 7.3(Convection)A/10.3(Forced AirA 159.5W Medical 18-Pin
RPS-160 Series 160 W Single Output 15 V AC/DC Medical Switching Power Supply
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 112.5W, Hybrid
Power Supply, Ac-Dc, 15V, 10.3A, 112.5W Rohs Compliant: Yes |Mean Well RPS-160-15
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,10.3A,115-264VACV IN, OPEN FRAME, PANEL MOUNT, RPS SERIES
RPS-160-15 MEAN WELL AC-DC 15 Volt 10.3 Amp 155 Watt Power Supply +More!
Switching Power Supplies 159.5W 15V 10.3A W/PFC Function
15Vdc 10.3A 15Vdc Medical Power Supply 3"x5" Open Frame 15V 10.3A
Power supply; medical; 159.5W; 15V; 10.3A; 90-264VAC; 127-370VDC
AC/DC 160W 12V Single Output Medical Power, Open Frame with PFC
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 15 / Output Voltage Nominal 1 V = 15 / Output Current 1 A = 10.3 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 159 / Input Voltage Nominal = 110 ... 240 VAC / Efficiency % = 87 / MTBF h = 2082300 / Termination Type = Pin Connector / Ripple & Noise (V) mV = 120 / Operating Temperature Min. °C = -20 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 127 / Width mm = 76.2 / Height mm = 34.6 / Warranty = 3 Years